ŠPORT

New York, 11.12.2021, 1:05 | Posodobljeno pred 2 minutami

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Indiana, razrvana zaradi ugibanj o prenovi moštva in razprodaji igralcev, je začasno tudi brez trenerja Ricka Carlisla. Ta je zaradi pozitivnega testa na covid moral v karanteno, Mavericksi pa so ostali brez priložnosti, da bi pozdravili dolgoletnega trenerja Dallasa. A videz ne sme varati, Pacersi so lahko še vedno nevarni, kar so v ponedeljek in sredo občutili Wizardsi in Knicksi.

Luka Doncic (77) tokrat ni mogel pozdraviti svojega prvega trenerja v NBA, Rick Carlisle (desno) je moral v karanteno. FOTO: AP

Obramba Indiane ni dobro preživela prvega napada Dallasa, pozabili so na Luko Dončića, ki se je sprehodil do  koša in žogo položil v obroč. Tudi pri drugem zadetku tekme je imel prste vmes Slovenec, njegova podaja je prišla v roke Kristapsa Porzingisa, ki je zadel za tri točke. Myles Turner je moral skočiti za svojo zgrešeno žogo in jo potisniti v obroč za prvi koš Indiane. Nato je Porzingis, ki je imel zadnje čase težave z metom od daleč, še drugo trojko. Tudi naslednji koš je po poldrugi minuti strelskega zatišja prišel iz rok Latvijca. Pri domačih se je ogrel Domantas Sabonis, najprej je žogo položil v obroč, v drugo zabil in zaostanek Pacersev se je znižal na le dve točki.

Za ogled vsebine z družbenih omrežij omogoči piškotke družbenih omrežij. Omogoči piškotke

S prostima metoma je izenačil novinec Chris Duarte, a ne za dolgo, prvič je zadel Jalen Brunson. Vtekanje Dončića in polaganje žoge v obroč po podaji Brunsona je razliko znova dvignilo na štiri točke. Turner je najprej tudi sam žogo položil v koš, nato s trojo prvič domače popeljal v vodstvo. Dallas se je odzval z mini serijo, zadela sta Dončić in Brunson, nato je novinec Moses Brown podajo Slovenca spremenil v zabijanje. Novega lova za gosti se je lotil Caris LeVert s svojim prvim košem. Prvi prekršek Turnerja je Dončića poslal na črto za proste mete, zadel je oba. Malcolm Brogdon je v tretjem poskusu prvič zadel, Brunson je odgovoril s tretjim košem. Trojka Brogdona je nekoliko popravila ne prav bleščeč met Indiane, Dončić pa s črte za proste mete ni imel svojih običajnih težav, tudi v drugo je zadel oba. Z njima se je prva četrtina tudi zaključila, Dallas jo je dobil za štiri točke (26:22).

Drugo četrtino je začel Tim Hardaway mlajši, najprej s košem po podaji Porzingisa, nato še s s prestreženo podajo in polaganjem v protinapadu. Oshae Brissett je branil čast domače klopi, po podajo Sabonisa je zabil, naslednji napad se je pomaknil na črto za tri točke in bil natančen tudi od daleč.  Prodor Sabonisa se je kljub nekoliko majavim nogam končal z zadetkom, Maci Kleber, ki ga ni zmogel ustaviti v obrambi, pa se je v napadu oddolžil s prostima metoma.