Jakabos Zsuzsanna 200 méter vegyesen is a legjobbnak bizonyult a Kaposváron zajló rövidpályás úszó országos bajnokságon.

A győriek 32 esztendős versenyzője ahogy csütörtökön 100 méter vegyesen, úgy pénteken 200-on is a leggyorsabb volt, a tokiói játékok óta először versenyző háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka ezúttal negyedik lett.

Múlt héten, a kazanyi rövidpályás Európa-bajnokságon Szabó Szebasztián 50 méter pillangón világcsúccsal nyert – emellett 100 pillangón és 50 méter gyorson sem talált legyőzőre –, az ob-n azonban nem állhatott rajtkőre, távollétében pedig Holoda Péter nyerte a számot.

A pénteki dobogósok:

férfiak:

400 m gyors:


1. Holló Balázs (Egri Úszó Klub) 3:40.04 perc


2. Rasovszky Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) 3:41.92


3. Zombori Gábor (Budafóka XXII. SE) 3:43.24

50 m pillangó:


1. Holoda Péter (Debreceni SC) 23.77 másodperc


2. Tekauer Márk (Kőbánya SC) 23.82


3. Nell Olivér (Stamina TK) 23.91

200 m vegyes:


1. Zombori Gábor (Budafóka XXII. SE) 1:56.88 perc


2. Szabó Norbert (FTC) 1:57.23


3. Kőhalmi Kornél Barnabás (BVSC-Zugló) 1:59.37

4×50 m vegyesváltó:


1. Kőbánya SC (Telegdy Ádám, Horváth Dávid, Tekauer Márk, Tompos Zoltán) 1:37.53 perc


2. BVSC-Zugló 1:37.97


3. HÓD Úszó SE 1:40.59

4×200 m gyorsváltó:


1. BVSC-Zugló (Csicsáky Péter, Kovács Benedek Bendegúz, Kőhalmi Kornél Barnabás, Németh Nándor) 7:11.14 perc


2. Egri Úszó Klub és FTC 7:14.02

nők:

400 m gyors:


1. Késely Ajna (Kőbánya SC) 4:03.23 perc


2. Kapás Boglárka (UTE) 4:05.91


3. Fábián Bettina (Szegedi Úszó Egylet) 4:06.86

50 m pillangó:


1. Varga Dominika (Délzalai Vízmű SE) 26.34 másodperc


2. Ollé Mónika Beatrix (Stamina TK) 26.56


3. Bukovics Rebeka (Délzalai Vízmű SE) 26.82

200 m vegyes:


1. Jakabos Zsuzsanna (Győri Úszó SE) 2:08.42 perc


2. Sebestyén Dalma (Győri Úszó SE) 2:09.51


3. Ugrai Panna (HÓD Úszó SE) 2:10.81

4×50 m vegyesváltó:


1. Vasas SC (Szabó-Feltóthy Eszter, Gyurinovics Fanni, Galamb Szimonetta, György Réka) 1:52.22 perc


2. Győri Úszó SE. 1:53.18


3. Nyíregyházi SC 1:55.89

4×200 m gyorsváltó:


1. Vasas SC (György Réka, Gyurinovics Lili, Szabó-Feltóthy Eszter, Gyurinovics Fanni) 7:59.23 perc


2. UTE 8:02.22


3. Szegedi Úszó Egylet 8:03.77

4 x50 m vegyes gyorsváltó:


1. Győri Úszó SE (Szentes Bence, Giczi Mátyás Zsolt, Safrankó Sára, Jakabos Zsuzsanna) 1:34.50


2. Vasas SC 1:35.20


3. BVSC-Zugló 1:35.78

Ahol a futball esze és szíve találkozik!

Válogatott írások a legjobbaktól.


Minden hónapban legalább 24 kiemelkedő színvonalú tartalom havi 990 forintért.
Próbáld ki 490 forintért az első hónapban!

Ahogyan szerzőgárdánk összetétele ígéri, a legkülönfélébb műfajokban, témákban jelennek majd meg szövegek: lesznek elemzések, interjúk, kisprózák, riportok, lesznek hazai és nemzetközi témák, adat- és véleményalapú cikkek egyaránt.

Tartsatok velünk minél többen, hogy együtt alakíthassuk, építhessük az új magyar futballújságot, amely leginkább az írások nívójával és egyediségével akar kitűnni! Fizessetek elő, olvassatok, kövessetek minket, vitatkozzatok velünk, adjatok ötleteket! Várjuk ebbe a közösségbe mindazokat, akiknek a futball csak egy játék, s mindazokat, akiknek a futball több mint egy játék.

KIPRÓBÁLOM!

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, a 24.hu Facebook-oldalán teheted meg. Ha bővebben olvasnál az okokról, itt találsz válaszokat.

Jakabos duplázott az úszó-ob-n, Hosszú lemaradt a dobogóról
Source:
Source 1

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here