Nogometaši Maribora so v 14. krogu Prve lige Telemach z minimalnih 0:1 premagali Tabor Sežano. Odločilni zadetek je v 61. minuti tekme iz enajstmetrovke dosegel 34-letni vezist Rok Kronaveter. Maribor je tako dosegel sedmo zmago v letošnji ligaški sezoni in s 24 točkami zaseda tretje mesto.

Kraševci so drugič zapovrstjo igrišče zapustili s porazom, zmagali niso že na zadnjih petih tekmah. Na drugi strani so Štajerci niz nepremaganosti podaljšali na pet tekem in s tem obdržali vez z vrhom lestvice, zdaj imajo 24 točk, dve manj od Olimpije in tri od Kopra. Tabor je sedmi.

Rok KronaveterFOTO: Twitter – NK Maribor

Maribor, ki je med drugimi pogrešal kaznovanega Nina Žuglja, hitro pa je zaradi poškodbe igro zapustil tudi Mirko Mutavčić, je odločneje začel tekmo, v 11. in 13. minuti sta neuspešno streljala Ognjen Mudrinski in Rok Kronaveter. V 27. minuti se je po kotu z desne priložnost ponudila še Blažu Vrhovcu, ki pa je z glavo žogo poslal malce čez gol.

V 32. minuti so bili Štajerci zelo blizu vodstvu, ko je Marko Alvir zadel vratnico z nizkim diagonalnim strelom malce z desne strani, domači, ki so pogrešali Marka Krivičića, pa posebej nevarni niso bili, v 37. minuti je iz ugodnega položaja slabo streljal Rodrigue Bongongui. Izbranci Dušana Kosića so bili sicer v polju povsem enakovreden tekmec.

V 53. minuti so si najlepšo priložnost dotlej priigrali Kraševci, na koncu je Bongongui s strelom znotraj kazenskega prostora žogo poslal mimo vrat. Je pa ravno Bongongui zakrivil najstrožjo kazen s prekrškom nad Mudrinskim, to pa je v 61. minuti zelo zanesljivo izvedel Kronaveter za vodstvo z 1:0.

Za ogled vsebine z družbenih omrežij omogoči piškotke družbenih omrežij. Omogoči piškotke

Pozneje gledalci niso videli posebej razburljive predstave, v 87. minuti so sicer domači zadeli, a so sodniki pred tem prekinili igro zaradi domnevnega prepovedanega položaja. Ob koncu je za malo zgrešil cilj še Kevin Doukoure Grobry.

Tabor bo v 15. krogu v soboto gostil Radomlje, Maribor pa dva dni pozneje Koper.

Statistika tekme Tabor Sežana – MariborFOTO: Sofascore.com