ŠPORT

New York, 09.12.2021, 2:10 | Posodobljeno pred 32 minutami

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Mlado moštvo iz Memphisa bi se moralo po poškodbi zvezdnika Jaa Moranta zvrniti v povprečnost, namesto tega so postali skoraj nepremagljivi in nanizali pet zaporednih zmag. Dallas ima precej bolj porazen seštevek, tokrat v polni zvezdniški zasedbi skuša končati niz medvedov iz Tennesseeja. Po prvi četrtini so gostje vodili za točko (26:25).

Dillon Brooks (levo) je eden od ključnih členov dobre obrambe Memhisa, kar dobro ve tudi Luka Dončić. FOTO: AP

Jaren Jackson mlajši je odprl tekmo s košem prek obrambe Dallasa, tudi Kristaps Porzingis je bil natančen iz podobnega položaja, dodal je še prosti met ob prekršku Jacksona. Latvijec je nato s prekrškom ustavil Stevena Adamsa, Novozelandec je zadel le prvega od dveh prostih metov. Lepa podaja Reggieja Bullocka je našla Doriana Finneyja-Smitha, Dillon Brooks je na drugi strani igrišča žogo položil v koš. V obrambi je preveč vneto oviral Luko Dončića in moral z drugo osebno napako predčasno na klop. Njegova zamenjava De’Anthony Melton je hitro zadel za tri točke, Porzingis je s skokom v napadi odbito žogo zabil v obroč. Nato je tudi Latvijec z drugo osebno napako sedel na klop, Jackson pa zadel za domače moštvo. Med strelce se je vpisal tudi Dončić, klop Memphisa pa je ob točki naskoka vzela minuto odmora.

Za ogled vsebine z družbenih omrežij omogoči piškotke družbenih omrežij. Omogoči piškotke

Po njej je Adams spretno podal Desmondu Banu za prvi koš najboljšega strelca s sobotne tekme. Na listo strelcev se je s prostima metoma vpisal tudi Jalen Brunson, nato je Dončić s podajo Maxiju Kleberju omogočil lahko polaganje Nemca. Dallasov novinec Moses Brown je zadel le drugi prosti met, nato je obramba Memphisa Dončiću dvakrat odvzela žogo. Slovenec se je v drugo dolgo muhal v napadu, Bane je vmes zadel v drugo, a je Slovenec nejevoljo utešil z dolgim metom za tri točke, Od daleč je zadel tudi Killian Tillie, a je Slovenec dodal še korak nazaj za drugo zaporedno trojko. Pri Grizzliesih se je razgreval Bane s tretjim košem, Moses Brown pa je v drugo zadel oba prosta meta. John Konchar je s trojko izenačil srečanje, zagrizeni Brown pa je priboril že izgubljeno žogo in Reggie Bullock je s trojko goste popeljal v novo vodstvo. Trajalo je do koša Xavierja Tillmana, ki je naslednji napad dodal še en prosti met in izenačil. Sodniki so zadnji napad dosodili prekršek nad Brunsonom, ki je z enim zadetim od dveh prostih metov dosegel končnih 26:25 za Dallas.